Examine This Report on doğal taşlar

Ateş grubunda yer alan Yay burcunun doğal taşları ametist, yakut, topaz, sodalit ve turkuazdır. Bu taşlar arasında yer alan ametist ve yakut, Yay burcu kişilerin enerjilerini dengeler. Aynı şekilde Yay burcunun diğer doğal taşları da ihtiyaca yönelik tercih edilebilir.

Her doğal taşın farklı bir özelliği ve iyi geldiği konu var. Doğal taşların faydalarına genel olarak değinmek gerekirse, taşıyan kişiye pozitif enerji verdiği, iyileştirici etkisi olduğu ve zihin rahatlatan, huzur veren bir etkisi olduğu biliniyor.

Bu taşlar arasında yer alan pembe kuvars ve opal taşı, Terazi burcu üzerinde dengeleyici etkiler sunar. Bu taşların diğer Terazi burcu taşları ile birlikte kullanılması etkileri arttırır.

Amazonit Taşı Özellikleri ve Faydaları: Renklerinin benzer olmasından dolayı akuamarin taşı ile karıştırılır. Amazonitin en belirgin özelliği yatıştırıcı olmasıdır. Sinir sistemi sağlığının korunmasında önemli bir rol oynar. Dişil ve eril enerji dengesinin sağlanmasına yardımcı olur.

Yaşanan krizi farklı açılardan görmek advertisementına amazonit taşı enerjisi önemli bir etki sağlar. Endişenin ve korkunun azalmasına, dolayısıyla duygusal travmaların iyileşmesine yardımcı olur. Sinirlerde oluşan negatif enerji baskısını ve tıkanıklığı engeller. Vücudu manyetik kirlilik karşısında savunur.

Ruhsal Faydası: Kalp ve zihindeki güzel duyguları hep canlı tutar. Zeka, algı ve yaratıcılığı arttırması için kullanılan bu taşa kişisel gelişim taşı diyenler de olmuştur.

Taşımızı twelve saat toprağa temas ettirmek, onu negatif enerjiden arındıracaktır. Gömerek veya saksı toprağına koyarak bunu yapabilirsiniz. Özellikle de doğal taşlar takı şeklindeyse bir beze sararak toprağa koyun.

Saf kristal yapıları ve içeriğindeki mineraller sebebiyle her taşın rengi birbirinden farklıdır. Şeffaf kristalimsi renkle birlikte doğada yansıttığı rengi alır. Örneğin, yakut kırmızıyı yansıtır.

Sabır, huzur ve yaratıcılık, aventurin taşının en belirgin özelliklerinden bazılarıdır. Pozitif enerjisi sebebiyle kişinin kalp çakrasına çok yoğun şekilde etki eden aventurin taşı bu enerji sonucunda denge ve uyumu geliştirir.

Sarının tonları zenginliği ifade ettiğinden dolayı para taşı veya başarı taşı diye adlandırılır.

Mücevher ya da süs eşyası olarak kullanılan mineral taşların, enerjileri olduğuna inanılır. Hem görsel doğal taşlar olarak hoş gelen hem de vücuda farklı etkileri olduğuna inanılan bu taşların her birinin farklı özellikleri bulunur.

noktalara bakarak sizin için en iyi doğal taş seçiminin ne olacağınız belirlenir. Her burcun kendine özel bir doğal taş seçimi vardır. Yengeç burcu olan bir kişiyle oğlak burcu olan bir kişinin taş seçimi aynı olmayacaktır.

 Doğal taşlar arasında tansiyon için kullanılan doğal taş sedef taşıdır. Sedef taşının para ve bereket taşı olduğunu biliyoruz. Fakat tansiyon hastası müşterilerimizden de duyduklarımıza göre bunu doğruluyoruz.

Kaplan gözü bereket getirmesini sağlarken, ay taşı ise huzursuzluğun ortadan kalkmasına lawnımcı oluyor. Bu taşların yanı sıra yengeç burcunun diğer doğal taşlarını da kullanması enerjisinin artmasına ve dengelenmesine yardımcı olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *